Detail

Představení půjčovny obytných vozů AutoPartner PLUS

10.05.2021


Obytné vozy jsme začali pronajímat už v roce 2008. Od té doby uplynula spousta času a půjčovna od svého založení ušla velký kus cesty. Pojďte si ji s námi připomenout.

 

První myšlenka

Myšlenka půjčovny obytných vozů se u AutoPartneru datuje rokem 2008, kdy jsme poprvé vypůjčili vlastní obytný vůz. Chtěli jsme našim klientům nabídnout alternativu „jiné“ dovolené, zúročit naše zkušenosti s karavany nasbírané od devadesátých let, zpřístupnit pohodové cestování a otestovat tehdejší trh.

 

Plnou parou vpřed

V lednu 2011 jsme se do půjčování obytných vozů vrhli „plnou parou“. Během dvou týdnů jsme vytvořili webovou prezentaci, nabídli tři nové vozy Bürstner Ixeo a sbírali jednu rezervaci za druhou. Bez jakýchkoliv hlubších kořenů, bez marketingové podpory – prostě jsme byli tady a teď s nabídkou pronájmu nových obytných vozů a vstřícnými službami. A to v tomto oboru nebyla v roce 2011 samozřejmost!

Za měsíc jsme pochopili, že tři vozy jsou příliš málo – byli jsme totiž téměř vybookovaní. Další Bürstnery nebyly na trhu dostupné, jediné vozy, které byly k okamžitému odběru, byly podstatně jednodušší vozy Rimor. Rozhodli jsme se jich koupit šest, navíc přibyl ještě jeden Bürstner, původně určený jen pro naše vlastní cestování. Do naší první „profi“ sezóny jsme startovali s deseti obytnými vozy a byli jsme tak za několik týdnů (snad) největší půjčovnou obytných vozů v České republice.

Naše první sezóna byla úspěšná, na podzim jsme objednali nové obytné vozy, tentokrát již jen „podle naší představy“, tedy Bürstnery, většinu Rimorů jsme prodali. Založili jsme tak tradici, že do nové sezóny máme vždy nejméně 50 % (a často i podstatně více) zcela nových vozů. A toho se držíme dodnes!

 

Následující sezóny

Další sezóny znamenaly vždy více vozů, více modelů a značek, více pronájmů, více spokojených klientů. K polointegrovaným vozům a alkovnám přibyly kompaktní vozy a vestavby. Postupně jsme se rozšiřovali a v roce 2019 jsme dosáhli neuvěřitelných 50 vozů v naší flotile. Na začátku roku 2020 jsme se opět pilně připravovali s dalšími vozy na novou sezónu. Po spuštění rezervačního systému byly naše kapacity plně obsazeny a my se těšili na první jarní vyjížďky.

V březnu jsme si začali uvědomovat, že problém s covidem jen tak nezmizí, a proto jsme s některými z vás objednávky odsunuli. Po prvním lockdownu jsme ale zjistili, že stále více lidí má o cestování obytným vozem zájem, a na začátku prázdnin už jsme byli opět v jednom kole. Sezóna trvala až do konce října a my jsme byli rádi, že je zase vše při starém. Byl to bláznivý rok.

 

No a teď, na začátku sezóny 2021, už na vás čeká nová flotila 60 bydlíků k zapůjčení. Těšíme se na vás!

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace
Login