Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Detail

Tipy na cesty obytným vozem

31.12.2022

Obytné auto máte rezervované a teď už jen čekáte, až vyjedete? Přečtěte si před cestou naše tipy, které se nám při cestování s obytňákem osvědčily. 

 

Využijte úložné prostory

Zdá se to jako samozřejmost, ale využijte prostor, ve kterém se nacházíte opravdu na maximum. Neskládejte svá zavazadla jen do skříněk nebo na bok postele, posléze vám budou jen překážet a poličky zůstanou zbytečně prázdné. Přemýšlejte o obytném vozu jako o domě a podle toho jej používejte.

 

Jízda bez cinkání

Vydáte se na cestu a o 30 sekund později zastavujete, protože někde něco cinká nebo vydává zvuk. Tato situace není moc příjemná, obzvláště když se opakuje několikrát. Chrastění příborů můžete zastavit pomocí utěrek, do kterých příbor zabalíte. Mezi hrnce a pánve vložte protiskluzové rohože nebo utěrky, aby se nepoškrábaly nebo nerachotily a mezi nádobí vložte papírové talíře.

Čím pevněji zabalíte věci do skříněk, tím lépe. Protože v čím menším prostoru se věci budou muset pohybovat, tím méně hluku udělají. Vaše jízda po těchto krocích bude mnohem pohodovější a nebude vás nic rozčilovat ani rozptylovat.

 

Rohožky do auta

Jak do auta, tak i do úložného prostoru (garáže) vložte různé podložky či koberečky. Ty vám pomohou udržet nečistoty a vlhkost mimo interiér. Například nepořádek z jízdního kola nebo kočárku podložka částečně absorbuje a nečistoty se tak nebudou trousit všude kolem. S rohožkami se zároveň nebudete bát, že byste někde něco poškrábali.

 

Naplňte lednici a vařte si

Zní to možná banálně, ale využijte svou ledničku. Ne nutně kvůli úsporám, ale kvůli tomu, že člověk je nezávislejší a lépe jí. Spousta lidí se totiž stravuje stylem "výletový režim", což často znamená jezení jídla z fastfoodu či benzinky. Takže nakupte základní suroviny a vzhůru do vaření. 

Co budete vařit je čistě na vás, ale za nás jsou lepší méně aromatické věci. Myslete také na to, že na vaření hrnce vody se spotřebuje více plynu než například na míchaná vajíčka. Vyzkoušet můžete například chutné tortilly se zeleninou bylinkami a dresingem.

 

Zbavujte se často šedé vody

Dopředu si naplánujte a zjistěte, kde se lze zbavit šedé vody. Protože zatímco WC je možné zlikvidovat i do klasického záchodu, tak šedou vodu lze vypouštět pouze na místech k tomu určených. Nádobu s šedou vodou proto vyprazdňujte kdykoliv to bude možné. A ještě jeden tip nakonec. Ať už budete vypouštět jakoukoliv nádrž mějte při sobě pár gumových rukavic.

 

Login